Menu główne

II Duathlon Maków Mazowiecki pamięci Jerzego Zelmana

6-go marca 2014 roku odszedł od nas nasz przyjaciel, wiceprezes Fundacji Kocham Maków Jerzy Zelman. Był również Wiceprezesem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Sędzią honorowym Polskiego Związku Kolarskiego. Dwukrotnie odznaczany złotą odznaką za zasługi dla kolarstwa polskiego. Członek honorowy komisji Masters PZKol. Wiceprezes Makowskiego Klubu Kolarskiego. Twórca pierwszego w Polsce zimowego maratonu MTB.

Był jednym z pomysłodawców i głównym organizatorem Pierwszego Duathlonu Makowskiego. To dzięki jego pracy Maków często stawał się areną zmagań kolarzy. Organizował imprezy lokalne, a także, o randze krajowej i międzynarodowej. Często włączał się w pomoc przy realizacji zawodów na terenie całego kraju. Był ceniony za profesjonalizm, otwartość i życzliwość.

Bardzo nam brakuje Jurka. II Duathlon jest organizowany bez jego pomocy. Przez ludzi, którzy przy nim, uczyli się jak to robić.

W dniu zawodów uczcijmy pamięć Jerzego Zelmana!

O godzinie 11.15 planowane jest złożenie kwiatów na grobie Jurka. Wcześniej z Biura zawodów na cmentarz ruszy mały peleton. Zapraszamy do udziału.

 

Członkowie Fundacji Kocham Maków.

Powrót na górę