Menu główne

Bieg Mikołajkowy przeszedł do historii.

Emocje powoli opadają. I Makowski Bieg Mikołajkowy przeszedł do historii. Sądząc po uśmiechach na twarzach zawodników i kibiców, była to udana impreza sportowa. Kolejna zorganizowana w naszym mieście.  Pomysłodawcą i głównym organizatorem biegów był Andrzej Grabowski z nieformalnej grupy Maków Biega. Wspierali go członkowie grupy oraz Fundacja Kocham Maków.

Zawody maiły charakter rekreacyjny. Do pokonania, w biegu głównym był dystans około 4,3 km. Czyli dwa okrążenia Zalewu. Wcześniej odbyły się z biegi dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych. Łącznie we wszystkich biegach wystartowało 55 osób.

Najlepszemu tego dnia, Radosławowi Maluchnikowi z Krasnosielca pokonanie dystansu zajęło 16 minut i 5 sekund, co daje znakomite średnie tempo poniżej 4 minut na kilometr. Drugie miejsce zajął prowadzący przez większość dystansu Marcin Ciak, który do zwycięzcy stracił tylko 6 sekund. Najniższy stopień podium uzupełnił znakomicie dysponowany, w kończącym się sezonie Mariusz Łojewski.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Róża Chmielewska z grupy Maków Biega, która na mecie zameldowała się z czasem 18 minut i 59 sekund. Na drugim miejscu finiszowała Ilona Piecuska, która do zwyciężczyni straciła nieco ponad 3 minuty. Ilona również startuje w barwach klubu Maków Biega. Trzecie miejsce wśród pań przypadło Beacie Wójcickiej – czas 22 minuty i 23 sekundy.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a szczęśliwcy talony na pizzę ufundowane prze Pizzerię Santorini.  Mimo mrozu, rozgrzewała nas ciepła i serdeczna atmosfera oraz ognisko. Nie zabrakło sportowej rywalizacji, emocji i szybkiego biegania. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, kibicom, sponsorom oraz życzliwym, którzy nas wspierali.

Cały dochód z imprezy (około 600 zł)został przekazany  na akcję Szlachetna Paczka – na paczkę przygotowywaną przez Fundację Kocham Maków. Dziękujemy za hojność. Szlachetna Paczka będzie bogata. Do zobaczenia za rok!

foto. Agnieszka Otłowska

Powrót na górę