Menu główne

Turniej FIFA - relacja

Za nami kolejny turniej Fifa organizowany w Makowie Mazowieckim. Tym razem do zawodów przystąpiło 17 graczy, podzielonych na 4 grupy. Tam rozgrywano mecz i rewanż w systemie „każdy z każdym”. Po dwóch najlepszych graczy przechodziło do ćwierćfinałów. Podziękowania dla organizatorów turnieju, a także dla wszystkich przybyłych - nawet z odległych stron jak Andzin, Grójec czy Warszawa Emotikon smile

GRUPA A
Łukasz Bojarski, Patryk Dzwonkowski, Dominik Kobyliński, Mateusz Skrzecz

W tej grupie najlepsi okazali się - Patryk i Dominik. Zdobyli kolejno 15 pkt i 13 pkt, pewnie awansując do ćwierćfinałów. Warto dodać, że byli to najmłodsi gracze turnieju (obaj mają po 14 lat).

1. Patryk Dzwonkowski 15 pkt
2. Dominik Kobyliński 13 pkt
3. Mateusz Skrzecz 5 pkt
4. Łukasz Bojarski 1 pkt

GRUPA B
Rafał Krzyżewski, Mateusz Olczak, Dominik Szewczyk, Andrzej Gawryś

Grupę wygrał Dominik (14 pkt), a tuż za nim znalazł się Mateusz (13 pkt).

1. Dominik Szewczyk 14 pkt
2. Mateusz Olczak 13 pkt
3. Rafał Krzyżewski 7 pkt
4. Andrzej Gawryś 0 pkt

GRUPA C
Błażej Korczak, Artur Szymański, Łukasz Walat, Kamil Majkowski, Kuba Madrak

Okrzyknięta jako "grupa śmierci", dodatkowo z jednym graczem więcej. Tu najlepszy graczem okazał się Błażej, który zgromadził aż 22 pkt. Drugie miejsce zajął Artur (13 pkt).

Sebastian Mazurkiewicz, Gos Piotr, Paweł Górkiewicz, Marcin Ciecierski

Grupę zdecydowanie wygrał Sebastian (16 pkt), a za jego plecami znalazł się Paweł, który zdobył 9 pkt.

1. Sebastian Mazurkiewicz 16 pkt
2. Paweł Górkiewicz 9 pkt
3. Marcin Ciecierski 6 pkt
4. Piotr Gos 4 pkt

ĆWIERĆFINAŁY

1A Patryk Dzwonkowski 0 - 4 MATEUSZ OLCZAK 2B
W tym meczu zdecydowanie lepszy okazał się Mateusz, który szybko strzelił bramkę. To pozwoliło mu kontrolować przebieg meczu i dało pewny awans do półfinału.

1B Dominik Szewczyk (k.4) 0 - 0 (k.5) DOMINIK KOBYLIŃSKI 2A
Obaj gracze od początku meczu nastawili się na defensywę, akcji bramkowych było jak na lekarstwo. O zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne, gdzie lepszy okazał się Dominik Kobyliński.

1C Błażej Korczak 2 - 4 PAWEŁ GÓRKIEWICZ 2D
Błażej, który zdecydowanie wygrał swoją grupę wydawał się być faworytem tego meczu. Jednak Paweł dosyć szybko ustawił sobie mecz, praktycznie cały czas utrzymywał dwubramkową przewagę i wywalczył awans.

1D Sebastian Mazurkiewicz (k. 3) 5 - 5 (k. 4) ARTUR SZYMAŃSKI 2C
Najciekawszy z ćwierćfinałowych pojedynków. Sebastian szybko objął dwubramkowe prowadzenie, ale Artur walczył do samego końca i doprowadził do dogrywki. Tam z kolei sytuacja się odwróciła - Artur prowadził, a Sebastian skutecznie "gonił wynik". W rzutach karnych lepszy okazał się Artur.

PÓŁFINAŁY

DOMINIK KOBYLIŃSKI d. 3 - 2 Paweł Górkiewicz
W okolicach 30 minuty meczu Paweł prowadził 2:0 i wydawał się być pewnym finalistą turnieju. Jednak młody Dominik zagrał jak prawdziwy weteran - najpierw wyrównał i doprowadził do dogrywki, a w dodatkowych 30 minutach strzelił jeszcze jedną bramkę i wywalczył awans do wielkiego finału!

Mateusz Olczak 1 - 3 ARTUR SZYMAŃSKI

Po pierwszej połowie Artur prowadził 2:0, ale w drugiej części gry Mateusz strzelił kontaktową bramkę. To jednak nie wystarczyło - Artur dorzucił jeszcze jednego gola i wygrał spotkanie, awansując do finału.

MECZ O 3 MIEJSCE

Mateusz Olczak 3 - 4 PAWEŁ GÓRKIEWICZ

Mateusz, podobnie jak w meczu półfinałowym dosyć szybko stracił dwie bramki i musiał gonić wynik. Jeszcze przed przerwą strzelił gola na 1:2, a chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy doprowadził do wyrównania. Jednak Paweł tuż po wznowieniu gry od środka znów objął prowadzenie. Mecz był bardzo wyrównany - obaj zawodnicy strzelili jeszcze po jednej bramce i to Paweł mógł się cieszyć z wywalczenia 3 miejsca.

FINAŁ

DOMINIK KOBYLIŃSKI 4 - 3 Artur Szymański

To był mecz godny finału! Barca vs Barca, gol za gol, wślizg za wślizg, w tym pojedynku było naprawdę wszystko. W regulaminowym czasie na tablicy widniał wynik 2:2. W dogrywce o jedną bramkę więcej strzelił Dominik i został Mistrzem turnieju! BRAWO!