Menu główne

Duathlon 2015 - Relacja

Za nami trzecia edycja Makowskiego Duathlonu. Była rywalizacja, emocje, walka, zmęczenie, satysfakcja i sportowe zmagania. Było wszystko czego sportowiec potrzebuje.
Na starcie III Duathlonu Makowskiego pamięci Jerzego Zelmana stanęło 130 zawodników. To rekord frekwencji. Impreza się rozwija. W 2015 roku w Polsce, nie było większego Duathlonu. Dla nas organizatorów jest to największa nagroda. Sprawia, że stale chcemy być lepsi i zapewniać zawodnikom coraz większy komfort. W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy elektroniczny pomiar czasu za pomocą fal radiowych RFID. Wyniki można było śledzić na żywo online. Po zawodach każdy z zawodników otrzymał swój wynik sms’em. Dzięki dwóm punktom pomiarowym zawodnicy mogli odczytać wyniki poszczególnych etapów rywalizacji. (protimer.pl)
Dutahlon poświęcony jest pamięci Jerzego Zelmana. Naszemu przyjacielowi, który był pomysłodawcą i organizatorem pierwszej edycji zawodów. Dzięki jego zaangażowaniu w Makowie odbyło się wiele imprez sportowych. Przekazał nam bezcenną wiedzę i nauczył jak organizować zawody sportowe. Stale nam go brakuje. Tą imprezą, co roku czcimy jego pamięć. Zawodnikom dziękujemy za powagę podczas minuty ciszy i oklaski. Jurek byłby z nas dumny.
Zmagania rozpoczęły się w samo południe. 5 km trasy biegowej najszybciej pokonał Damian Witkowski z czasem 17 minut i 1 sekunda. Tuż za nim w strefie zmian zameldował się Maksymilian Szatecki. Po około minucie do strefy wbiegli kolejni zawodnicy. Czołówka ukształtowała się na trasie kolarskiej.

Pierwsze miejsce w III Duathlonie Makowskim zajął Damian Witkowski z Progress Triathlon Team 1:01:42. Jako drugi na mecie zameldował się Marek Barczewski z Torunia 1:03:39. Ostatni stopień pudła wywalczył Kamil Szerszeń z Bydgoszczy 1:04:19. Obaj Panowie reprezentowali Region Wsparcia Teleinformatycznego w Bydgoszczy. Podkreślić należy, że pan Kamil wyraźnie poprawił swój wynik i czas w porównaniu do poprzedniej edycji zawodów.
Znacznie bardziej zacięta (w wymiarze czasowym) była rywalizacja u kobiet. Pierwsze miejsce z przewagą ponad 3 minut wywalczyła Joanna Skutkiewicz 1:09:20. Pasjonującą walkę o drugie miejsce stoczyły Katarzyna Deręgowska z OXYGEN CYCLING PROJECT i Agnieszka Kochaniak z Power Training Team. Obie panie cały czas były blisko siebie o zwycięstwie decydowały sekundy. Finisz był fascynujący. Ostatecznie linię mety jako pierwsza przekroczyła pani Katarzyna (1:13:33) wyprzedzając panią Agnieszkę jedynie o 2 sekundy.
Zacięta walka odbywała się w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pełne wyniki dostępne są na stronie Fundacji Kocham Maków – www.kochammakow.plPo raz pierwszy podczas Duathlonu rozegrano klasyfikację drużynową. W skład drużyny wchodziły 4 osoby w tym obowiązkowo, co najmniej jedna kobieta. O końcowym wyniku decydowała suma czasów wszystkich zawodników. Po krótkim zamieszaniu i interpretacji regulaminu, ostatecznie, pierwsze miejsce na podium wywalczyła drużyna Progress Triathlon Team (4:44:52). Miejsce drugie ze stratą niespełna 5 minut zajęła drużyna Region Wsparcia Teleinformatycznego w Bydgoszczy (4:49:40). Miejsce trzecie przypadło KS Maków Biega (4:57:21). Lokalny klub tylko o 23 sekundy wyprzedził OXYGEN CYCLING PROJECT (4:57:44).W specjalnej kategorii walczyli zawodnicy z powiatu makowskiego. Walka była zacięta. Pierwsza trójka wśród mężczyzn zmieściła się w 40 sekundach. Najszybszy okazał się Bartosz Bodziakowski. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Narojczyk. Trzeci finiszował Jarek Janiszewski. Wszyscy reprezentowali barwy KS Maków Biega.
Wśród kobiet najszybsza była Ilona Piecuska, która nad kolejnymi mieszkankami powiatu Olgą Wójcicką i Lidią Kraszewską wyrobiła sobie bezpieczną i pewną przewagę.

Duathlon nie odbyłby się bez bezinteresownego wsparcia wielu osób i instytucji. Jako organizatorzy zawsze byliśmy życzliwie przyjmowani i nikt nie odmówił nam pomocy. Tworzenie imprezy w dobrej i przyjaznej atmosferze to sama przyjemność. Serdecznie dziękujemy:
Władzom samorządowym,
Urzędowi Miejskiemu, burmistrzowi Tadeuszowi Ciakowi za wsparcie finansowe, techniczne i organizacyjne. To między innymi dzięki udzielonej dotacji mogliśmy wynająć profesjonalną firmę pomiarową.
Starostwu powiatowemu, staroście Zbigniewowi Deptule, za ufundowanie nagród rzeczowych.
Wójtowi Gminy Czerwonka Pawłowi Kacprzykowskiemu, OSP Czerwonka, OSP Dąbrowka za pomoc w zabezpieczeniu trasy kolarskiej.
Mirosławowi Augustyniakowi i Ryszardowi Dziadkowi za przekazane nagrody.
Firmie NetBis za nagrody
Wielkie podziękowania dla ZUPIH Jan Górliński za zapewnienie odpowiedniej infrastruktury w strefie zmian.
Stacji Paliw Gozana za gościnę
Stacji paliw IvOne za profesjonalną bramę startową.
Tomaszowi Kowalewskiemu za krzewienie idei wolontariatu. Wszystkim wolontariuszom uczniom makowskiego LO.
Policjantom z Komendy Powiatowej za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie - profesjonalna robota!
Kolarzom i biegaczom za pomoc w organizacji.
Dziękujemy kibicom za gorący doping!
Do zobaczenia za rok.
Organizatorzy.
Relacje uczestników:
Matka Biega:
http://matkabiega.blogspot.com/2015/09/iii-duatlon-w-makowie-mazowieckim.html
Mateusz Półrola
http://blog.xtri.pl/mateusz-polrola/2015/09/16/iii-duathlon-makow-mazowiecki/
4FunTriathlon
https://4funtriathlon.wordpress.com/2015/09/15/duathlon-makow-mazowiecki-czyli-wisienka-na-torcie-na-koniec-sezonu/
MagazynBieganie.pl
http://www.magazynbieganie.pl/iii-duathlon-makowski-relacja-zawodow/
Video z Finiszu:
 
 

 
Powrót na górę